צרו קשר

תכנית רביבים, הפקולטה למדעי הרוח
בניין ע”ש יצחק רבין (קומה 4 חדר 4004)
האוניברסיטה העברית בירושלים, הר הצופים, ירושלים, 9190501
טלפון: 02-5881970
פקס: 02-5881218

ראש אקדמי: ד"ר רוני גולדשטיין
ahrevivim@savion.huji.ac.il

יועץ אקדמי מטעם ביה"ס לחינוך: ד"ר אדר כהן
adar.cohen1@mail.huji.ac.il

מנהלת אדמיניסטרטיבית: גב' חדוה וייס
hedvaw@savion.huji.ac.il

מזכירה: גב' זלדה אורלב
revivim@savion.huji.ac.il

רכזת גיוס תלמידים: גב' יעל עמיתי-פרייס
reviviminfo@mail.huji.ac.il 

רכזת בוגרים: גב' נועה גרובגלד
bogrim.revivim@gmail.com
02-5880034

חמוטל אלבז

מחזור י"ב

תמונה של חמוטל אלבז

למה כדאי ללמוד ברביבים?

אחרי ארבע שנים מאתגרות, מלהיבות, מסקרנות ומתישות, ואחרי כמעט שנה של עבודה במשרה מלאה כמורה מקצועית וכמחנכת כיתה, אני יכולה לענות על השאלה הזו בקלות. כדאי ללמוד ברביבים בגלל כל מה שתעברו במהלך ארבע שנות הלימודים באוניברסיטה, ובגלל כל מה שיקרה אחרי ארבע השנים האלו. 

הגעתי לתכנית עם ידע מועט בתנ"ך וביהדות בכלל. הלימודים באוניברסיטה פתחו בפני עולם שלם שלא הכרתי, ונתנו לי ידע נרחב ומעמיק, שמאפשר לי להרגיש כבת בית בעולם זה. תכנית רביבים לימדה אותי כיצד לקחת את הידע האקדמי שרכשתי, ולהפוך אותו לכזה שיעניין ויעשיר את התלמידים שאני פוגשת היום בכיתה. זאת באמצעות סדנאות עם חבריי וחברותיי למחזור, ובעיקר באמצעות התנסות אינטנסיבית בהוראה, שלוותה בהנחיה צמודה. 

מעבר לכך, הכרתי חבורה מופלאה של צעירים וצעירות, אינטליגנטיות וחדורות מוטיבציה, שהפכו את שנות הלימודים לחוויה יוצאת דופן. הלימודים בקבוצה הם אחד היתרונות המובהקים בלימודים בתכנית. הלמידה בקבוצה תורמת מבחינה לימודית, חושפת לדפוסי מחשבה ופעולה שונים, וכמובן שהיא הופכת את הלימודים לחוויה מהנה יותר. הקבוצה שלנו ממשיכה להיות קבוצה משמעותית ותומכת גם היום, כשאנחנו מפוזרים בין בתי ספר שונים, במקומות שונים בארץ.