צרו קשר

תכנית רביבים, הפקולטה למדעי הרוח
בניין ע”ש יצחק רבין (קומה 4 חדר 4004)
האוניברסיטה העברית בירושלים, הר הצופים, ירושלים, 9190501
טלפון: 02-5881970
פקס: 02-5881218

ראש אקדמי: ד"ר רוני גולדשטיין
ahrevivim@savion.huji.ac.il

יועץ אקדמי מטעם ביה"ס לחינוך: ד"ר אדר כהן
adar.cohen1@mail.huji.ac.il

מנהלת אדמיניסטרטיבית: גב' חדוה וייס
hedvaw@savion.huji.ac.il

מזכירה: גב' זלדה אורלב
revivim@savion.huji.ac.il

רכזת גיוס תלמידים: גב' יעל עמיתי-פרייס
reviviminfo@mail.huji.ac.il 

רכזת בוגרים: גב' נועה גרובגלד
bogrim.revivim@gmail.com
02-5880034

נטע רוזנבליט

מחזור י"ב

תמונה של נטע רוזנבליט

למה כדאי ללמוד בתכנית רביבים?

ידעתי שאני רוצה להיות מורה עוד כשהייתי במכינה הקדם צבאית "בית ישראל". עוד ידעתי כי אני רוצה ללמד את המקצועות ההומניים, בדגש על הזהות היהודית. תכנית רביבים הייתה מבחינתי "כפפה ליד" – תכנית המכשירה להוראה תוך לימודים אקדמיים ברמה גבוהה בתחומים שמעניינים אותי.

כיום אני מלמד תנ"ך והיסטוריה בבית ספר "סליגסברג" בשכונת ארמון הנציב בירושלים, לצד חינוך כיתה וריכוז תחום המעורבות החברתית בבית הספר. בזכות תקופת ההכשרה המשמעותית שלי בתוכנית "רביבים" אני מרגיש שהגעתי מוכן מאוד לשנה הראשונה, שנחשבת קשה מאוד למורים חדשים. הייחודיות של תכנית רביבים באה לידי ביטוי בשני תחומים מרכזיים:

  1.  קבוצה משמעותית – בזכות חברי לקבוצה הצלחתי לעמוד בעומס האקדמי הרב של תכנית רביבים. מעבר לכך, הקבוצה אפשרה לי לפתח את הזהות שלי כמורה ומחנך. בתוך המרחב הקבוצתי, שהוא מכיל ומאתגר מבחינה אינטלקטואלית, התפתחתי ובניתי את עצמי כמורה
  2. התנסות משמעותית בהוראה – כבר מהשנה השנייה התנסיתי בהוראה בבית הספר כמורה לכל דבר ועניין. ההתנסות לצד הליווי המשמעותי של מנחי תכנית רביבים, אפשרו לי להתנסות באתגר הגדול של ניהול כיתה, הוראה ועבודה מול תלמידים. ההתנסות והליווי האישי והקבוצתי נותנים את הכלים המשמעותיים ביותר שניתן לרכוש לקראת כניסה להוראה. אני מוצא את עצמי משתף מורים חדשים איתם אני עובד בכלים רבים שרכשתי במהלך שנות ההתנסות המעשית.

כדאי ללמוד בתכנית רביבים, כי יש חשיבות לאומית עצומה להכניס שיח זהותי למערכת החינוך הממלכתית. תכנית רביבים נותנת את הכלים ליצירת השיח הזהותי ולעבודה חינוכית משמעותית עם תלמידים.